O spoločnosti

O nás
massivleimholz-bauplatte-pefc-zertifiziert-147261-500x339

Sme stavebná spoločnosť s dlhodobými skúsenosťami v oblasti drevovýroby, v súčasnosti zameraná prevažne na výstavbu rôznych stavebných objektov z drevených masívnych CLT panelov.
V oblasti drevovýstavby sme na trhu už pomerne dlho. Do nedávnej minulosti sme sa zaoberali “klasickými” drevenými konštrukčnými systémami.  Máme za sebou celý rad zrealizovaných projektov v oblasti drevostavieb.
Ako to už býva, nová doba prináša nové technológie, materiály a postupy. Teraz nastal čas pre stavebný systém z CLT panelov.

CLT

urlKrížom lepené drevo (čes. křížem lepené dřevo, nem. BSP – BrettSPerrholz, angl. CLT – Cross Laminated Timber, obchodný názov v niektorých krajinách X-LAM) je materiál, ktorý sa pravdepodobne v blízkej budúcnosti stane najvýznamnejším výrobkom v masívnych drevených konštrukciách, ako v bytovej výstavbe, tak aj viacpodlažnej výstavbe.

Technológia CLT prináša nové možnosti riešenia architektonických prvkov. Nakoľko je nosná konštrukcia z jedného materiálu špecifických parametrov lepeného dreva, umožňuje rozmanité priestorové usporiadanie a variácie, s ktorými získate nové možnosti moderného bývania. Celistvosť a rovnorodosť systému vylučuje tepelné mosty a vďaka suchému procesu aj technologické prestávky.
Filozofia spoločnosti
Hlavným cieľom spoločnosti Wood building, s.r.o. je ponúknuť komplexné riešenie všetkým, ktorý chcú stavať z dreva na profesionálnej úrovni.
Čím sa zaoberáme
home1
* realizácia drevostavieb z drevených masívnych CLT panelov
* projekčná činnosť – stavebné projekty
* inžinierska činnosť – povolenia k výstavbe
* predaj stavebných materiálov